ІСТОРІЯ X-DRIVE: 30 РОКІВ ДОСВІДУ

logo image

Хто був перший?
Коли починалась наша прокатна справа і будувався X-DRIVE, про те що в Україні буде гірськолижний курорт «Буковель», ніхто й не мріяв. Історія каже, що офіційно вперше ми дали лижі на прокат у 1994 році, але все по порядку…
Андрій Марійчин, засновник X-DRIVE, батько поставив на лижі у 5-6 років.
Друзі запитують мене: - «Ти займаєшся прокатом 30 років? Не може бути?»
Ми почали сімейний бізнес, бо дуже любили свою справу і край, де живемо.
«У дитинстві я займався гірськолижним спортом. Тоді в Яблуниці наприкінці 1970-х збудували підйомники, які в основному використовували для розвитку спорту, а потім вже для туризму. Там працював мій батько Андрій Андрійович, і я часто спостерігав, як туристи просили дати їм лижі, щоб покататися (прокату як такого тоді ще не було). «Хлопці-канатчикии», які мали робочі лижі для обслуговування канатки-підйомника давали їм покататись безплатно. Бувало люди приносили їм якусь винагороду чи могорич. І мене часто просили інші діти: «Дай покататись, дай попробувати».
Я знайшов у тата в майстерні жовті, старі і заклепані PolSport з кріпленням KS, перші червоні боти Alpina і палиці «москва», привів це все трохи до ладу і приніс до тата на підйомник. Не встиг поставити у куток за дверима, як зайшов чоловік і запитав тата, чи немає у них лиж. Він подивився на мене і запитав: – Те, що ти приніс, можна давати?
– Йо, – відповів я.
Тоді, в останні грудневі дні 88-го, я заробив перший свій 1 рубль.
Згодом наша спортивна школа закрилася, то був початок 90-х. Я тоді з нетерпінням чекав зими, перший сніг приносив радість в нашу родину, у село приїжджали туристи. На «чеському» крутили Челентано і Тото Котуньо.
Маючи кишенькові гроші на навчання я вирішив ризикнути. Йдучи одного разу в Івано-Франківську «п'яному базарі» побачив, як чоловік продавав старі гірськолижні боти, я запитав:
– Скільки коштує?
Той відповів:
– Забери їх за символічну ціну, щоб не заважали, прийшли на вагу разом із іншим взуттям, а вони важкі, як холера! Хто буде в цьому ходити? Сміючись забрав три пари, згодом зібрав прокат із 10 комплектів. Зареєструвався підприємцем у 94-му.
Тоді було досить цікаво працювати, потрібно було видавати квитанції у двох примірниках – собі і клієнтові, де вказували всі паспортні дані. Туристи ходили по селу, розпитували, де можна взяти лижі. У січні, у час пік, все розбирали ще до 11.00 години ранку, а туристи все йшли і йшли і питали, де можна взяти хоч щось, щоб покататися: санки, клейонку, чи хоч палки, щоб сфотографуватися. Такі були 90-ті, попит у рази перевищував пропозицію.
Я мріяв про те, де ж взяти гроші, щоб побудувати гарний будинок і на ньому буде світлова реклама «Прокат». Кредити були недоступними, позичити гроші не було де, сім'ю треба було годувати і літом. І тому прийняв рішення – їхати на заробітки за кордон. Працював у Чехії, Німеччині, Данії на різних роботах, це дало можливість заробити не тільки перший капітал, але й багато чому навчитися: щодо організації праці, відношення до робітників, вивчити мови.
Бренд X-drive народився у 2003-му. X-drive – це комбінація X – це екстрим, екстремальний, drive – їздити, драйвувати, відпочивати, А логотип – «М+А+А» Марійчин Андрій Андрійович.

logo image

АВТОРСЬКЕ ПРАВО

X-Drive® – є зареєстрованою торговою маркою, що належить власнику та засновнику мережі відповідних ski-центрів.
Всі торгові марки та зареєстровані товарні знаки є власністю відповідних власників.
© X-DRIVE володіє авторськими правами на інформацію, яка розміщена на веб-сторінках даного ресурсу, якщо не зазначено інше.
Скарги, зауваження та пропозиції надсилайте, будь ласка, на електронну адресу info@x-drive.ua


Скарги, зауваження та пропозиції надсилайте, будь ласка, на електронну адресу info@x-drive.ua